Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Slaný koláč

7. 4. 2008

Slaný koláč je velice příjemná záležitost, bezva volba pro sytou studenou svačinku na výlet nebo rychlou teplou večeři. Dají se díky němu zlikvidovat z lednice zbytky zásob, které už bychom jinak nezpracovali. Kdo má rád zeleninu, vyhne se uzeninám a naopak, klidně se ale snese uzené a mrkev, záleží na každém, kdo se odhodlá k tomu koláč vyzkoušet, jaké chutě ho právě popadnou.

 

Takže jak na to. V jednom rendlíku dám rozpustit máslo, které pak přijde do těsta a v druhém rendlíku, větším, chystám následující. Na troše olivového oleje osmahnu na kostičky pokrájenou cibuli a pórek a po chvíli přidám také na kostičky pokrájené uzené, klobásu nebo salám, pokud nemám, tak na to vrznu mraženou směs hrách/mrkev/kukuřice, nechám podusit a nechám chladnout na pokojovou teplotu. Kdo nemá čas a opravdu kvaltuje, vykašle se na cibulku a ingredience jen pokrájí a tepelně neupravuje. Další možnou variantou jsou také vařené vejce + sýr… opravdu záleží jen na tom, co má kdo rád.

 

Připravené směsi by mělo být tak 200 – 250g.

 

Takže… směs i rozpuštěné máslo nám chladne… roztopíme troubu na 170°C a připravíme si těsto. Zase záleží na tom, co kdo má rád, buď kvasnice nebo prášek do pečiva, rychlost přípravy je zde stejná.

 

Kynuté těsto:

 

400g            polohrubé mouky

300ml           mléka

4                 žloutky

½                kostky droždí (cca 20g)

100g            másla, které jsme už zatím rozpustili

 

Kvasnice nechám ve vlažném oslazeném mléce s trochou mouky vzkypět, přiliji k němu zbylé mléko, žloutky a chladné rozpuštěné máslo a zakvrdlám. Ráda ještě přidávám Podravku nebo jiné ochuzující koření, doporučuji alespoň sůl. Tuto směs naliji do mouky a pěkně promíchám. Pozor, bude to docela řídké. Teď vezmu vymaštěnou formu s nepřilnavým povrchem a nasypu na ni polovinu dušené směsi, naliji polovinu těsta, nasypu druhou polovinu dušené směsi a naliji druhou polovinu těsta. No a dám do trouby a peču, zhruba ¾ hodiny.

         Kdo si chce vyhrát, aby koláč dobře po vyklopení vypadal, může dno formy předem ozdobit nějakou mozaikou z uzenin nebo zeleniny.

 

Nekynuté těsto:

 

400g            polohrubé mouky

300ml           mléka

4                 žloutky

½                balíčku prášku do pečiva

100g            másla, které jsme už zatím rozpustili

sníh ze 4 bílků

 

         Postup je stejný jako u předešlého typu těsta. Pokud máme v lednici více bílků, použijeme jich více a prášek do pečiva ani přidávat nemusíme.

 

         Napadá mě, že by vlastně ve finále šlo všechno smíchat a nalít do formy najednou, nevrstvit… Příště to vyzkouším.

 

Přeji dobrou chuť.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

super

(Anna K., 19. 4. 2008 16:06)

Tak jsem tuhle dobrotu dneska upekla a musím říci, že je to opravdu pochoutka. Díky.